Kurzy pro rodiče

KURZ PŘÍPRAVY NA RODIČOVSTVÍ

Cyklus čtyř přednášek s porodní asistentkou Michaelou Blahovou, které nabízí třikrát ročně Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s.

Čekáme miminko
Vědomý prožitek těhotenství, jak prožívá těhotenství žena i prožitek páru. Zdravé a spokojené těhotenství, péče o zdraví, tělo, stravu, jak snášet těhotenské změny. Vývoj plodu. Komunikace s miminkem.

Porod se blíží
Příprava na porod - poslední dny těhotenství, příprava partnerů na porod, příprava matky i dítěte. Co s sebou do porodnice a co si připravit doma na příchod děťátka. Výběr porodnice, porodní plán, úloha partnera u porodu. Kdy se odebrat do porodnice.

Porod je tady
Porodní příjem a předporodní příprava. I., II., a III. Doba porodní - co se děje s tělem matky a s dítětem. Úlevové polohy a prostředky při porodu. Porodní analgezie. Úloha porodní asistentky a lékaře u porodu. První ošetření děťátka.

Děťátko je na světě
Péče o miminko v porodnici. Kojení. Péče o miminko doma. Komunikace s dítětem. Maminka v šestinedělí a jeho úskalí.

Pro více informací o aktuálních termínech kurzů se obraťte na Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s. - www.cprhodonin.cz


 


KERO – KURZ EFEKTIVNÍ VÝCHOVY 


Možná patříte také mezi rodiče, kteří se snaží být zodpovědní, chápající, kteří chtějí pro své děti to nejlepší, ale přesto se občas dostáváte do situací, které neumíte řešit „správně“. Možná se také ptáte. “ A co mám tedy dělat? Jak s dětmi jednat, mluvit a vychovávat je respektujícím, ale přesto pevným způsobem?“

V Kurzu efektivní výchovy budete mít možnost vyzkoušet si, jak nejlépe zvládnout klasické a stále znovu se opakující krizové situace, do kterých se při výchově svých dětí dostáváte. Pod vedením lektora spolu s ostatními rodiči pomocí praktických ukázek z běžného rodinného života poznáte, na co je třeba klást při výchově dítěte důraz. Získáte tipy a návody, jak nově nabyté vědomosti procvičovat v domácím prostředí. Načerpáte novou sílu a chuť k plnění jedné z nejnáročnějších životních rolí a profesí - rodičovství. Budete mít možnost poradit se o tom, co Vás konkrétně zajímá.

Kurz probíhá jedenkrát za rok. Jedná se o 9 setkání, jedno setkání jedenkrát za týden.

Témata jednotlivých setkání:

1) Úvod – základní stavební kameny programu a vztahů mezi lidmi
2) Povzbuzování – budování sebedůvěry dítěte
3) Komunikace – jak dítěti naslouchat, abychom mu rozuměli
4) Komunikace – jak s dětmi hovořit, aby nám naslouchaly
5) Přirozené a logické důsledky a rozhodování – cesta k samostatnosti
6) Rodinná atmosféra – jaké faktory ovlivňují chování dítěte
7) Rodinné rady či schůzky
8) Rozvíjení vlastní sebedůvěry
9) Závěrečné shrnutí kurzu

Kontaktní osoba: Mgr. Lucie Ambrozková, Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, o.s., Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel: 721 587 016

 

Reklama

katalogVA


Tyto webové stránky vznikly za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR v rámci dotace,
kterou město Hodonín získalo za první místo v soutěži "Obec přátelská rodině 2009".

2010 © Město Hodonín
created by www.pixelhouse.cz

Přihlášení uživatele